Space Brokers Česko a Slovensko!

ČESKÁ REALITNÍ PORADENSKÁ SPOLEČNOST SPACE BROKERS ROZŠIŘUJE SVŮJ TÝM NA SLOVENSKO    

Space Brokers, česká realitní poradenská společnost zaměřená na komerční nemovitosti, rozšiřuje po prvním mimořádně úspěšném roce svůj tým o 2 seniorní konzultanty na Slovensku. Noví kolegové Martin Varačka a Martin Šafárik zodpovídají za pronájmy komerčních nemovitostí na Slovensku. Doplní šestičlenný český tým, který komplexně pokrývá celou ČR. Zároveň do Space Brokers nastupuje Lucia Voslářová na pozici marketingové ředitelky pro Českou republiku a Slovensko.

Space Brokers působí na českém a nyní i slovenském trhu komerčních nemovitostí a nabízí firmám vyhledání vhodných prostor na míru a sjednání nebo přejednání nájemních podmínek. Vlastníkům komerčních nemovitostí zajišťuje kvalitní nájemce. Jsme nezávislá společnost, která funguje na bázi dlouholetého partnerství mezi společníky a věříme v budování dlouhodobých vztahů i s našimi klienty.

 

„Těší nás, že se Space Brokers v průběhu uplynulého roku úspěšně etablovali na českém realitním trhu a že jsme se pro své klienty stali symbolem kvalitních služeb založených na osobním přístupu, na snaze najít řešení na míru a na vysoké míře flexibility při jeho realizaci,“ říká Marek Sýkora, partner Space Brokers, a dodává: „řada našich klientů působí i na Slovensku a jsme rádi, že díky Martinu Varačkovi a Martinu Šafárikovi zajistíme stejně vysokou úroveň realitního poradenství i na tamějším trhu.

 

„Věnujeme se především trhu průmyslových nemovitostí, jehož růst pandemie koronaviru nezastavila, naopak, stále panuje převis poptávky nad nabídkou. Jen naše společnost v uplynulých 14 měsících zprostředkovala pronájmy celkem 160,000 m2 moderních skladových a výrobních prostor napříč Českou republikou. K našim největším transakcím patřily pronájmy Crussis (21.000 m2 v Prologis Park Úžice)
a Rohlík (13.500 m2 v Prologis Park Chrášťany). Zejména v regionech Praha a střední Čechy, kde už volné prostory k pronájmu nejsou, šlo o renegociace,
“ dodává Jana Slavíková, partnerka Space Brokers.    

 

Trendy na českém trhu průmyslových a logistických nemovitostí, k nimž patří nedostatek volných pozemků pro novou výstavbu, inovativní redevelopment brownfieldů a trvalý růst nájmů, sledujeme také na Slovensku. V letech 2020 a 2021 se většina developerů zaměřila na pronájem svých stávajících parků a na akvizice pozemků pro další development. V druhé polovině roku 2021 a zejména v prvním čtvrtletí 2022 jsme zaznamenali vstup nových hráčů na trh a vyšší transakční aktivitu, díky které začala klesat průměrná míra neobsazenosti slovenských industriálních nemovitostí. Z našeho pohledu stále chybí nabídka moderní city logistiky v regionálních městech, která by pokryla poptávku po skladových jednotkách do 1.000 m2,“ hodnotí současný slovenský trh industriálních nemovitostí Martin Varačka, partner Space Brokers na Slovensku.      

 

Noví členové Space Brokers:

Martin Varačka, Partner SK

Na slovenském trhu komerčních nemovitostí působí od roku 2005 a je jedním z nejdéle působících realitních agentů v oboru. Na kontě má více než 1 mil m2 pronajatých, přejednaných, podnajatých skladových, kancelářských a maloobchodních prostor a více než 3,2 mil m2 prodaných pozemků.

 

Martin Šafárik, Partner | Industrial SK

Působí na slovenském realitním trhu od roku 2006 a podílel se na pronájmech více než 820,000 m2 skladových prostor a na prodeji více než 260 ha pozemků pro komerční využití.  

 

Lucia Voslářová, Marketingová ředitelka | CZ & SK

Marketingu komerčních nemovitostí se věnuje od roku 2014. Dříve působila v mezinárodní realitní společnosti, kde měla na starosti mimo jiné koordinaci marketingových aktivit, kreativní činnosti

a rozvoj B2B retail marketingu pro region střední a východní Evropy. Svojí prací se podílela na získání řady důležitých mandátů a klientů v maloobchodním sektoru.

 

 

úvodní strana